Novinky ze II.B

V poslední době se ve II.B rozhodně nenudíme. Před karnevalem jsme si všichni udělali masky, ze kterých jsme měli obrovskou radost. Ve výtvarné výchově jsme si vyzkoušeli válečkovou techniku. Pak jsme obrázky dokrášlili kytičkami, ptáčky a jinými zvířátky, které můžeme pozorovat v jarní přírodě. Moc nás také bavilo tvořit ptáčky s pomocí vlny, knoflíků a mašliček.

Místo tělesné výchovy navštěvujeme již 14. týden plavání. Učit se plavat nás všechny baví. V matematice nyní "zápasíme" s body, úsečkami a přímkami. Nejprve jsme začali modelováním. Zjistili jsme, že v rýsování je důležitá přesnost a pečlivost.

Opomenout nesmíme návštěvu paní učitelek a pana ředitele v češtině, kde jsme se snažili ukázat, co už všechno umíme. Do třídy k nám také v angličtině zavítali rodilí mluvčí. S těmi jsme si zahráli poutavé hry a řadu z nás již navnadili na prázdniny pozvánkou na tábor.