Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Tradiční tvorba slámových kraslic

Nejprve jsem všechny seznámila s tradiční technikou lepení hanáckých slámových kraslic. Tímto způsobem se zdobilo a zdobí pouze u nás, na Moravě, a ne nikde jinde na světě. Takže máte i příští rok jedinečnou příležitost si to vyzkoušet.

Potřebujete zlatou ječmennou slámu. Je třeba ji zbavit kolínek a pomocí nůžek ji stočit do prstýnků. Ukázala jsem základní principy stříhání a tvoření tvarů a ornamentů na kraslicích. I letos se našlo hodně šikovných rukou, které si vyzkoušely trpělivost, tvořivost a jemnou práci. Účastníci si rozebrali nabarvená vajíčka a pustili se do mravenčí práce. Zakrátko jsem viděla, že je lepení nadchlo a začalo bavit. S úsměvem jsme se po dvou hodinách rozcházeli domů. Měla jsem radost, že se jim kraslice podařily. Objevila jsem nové vzory, které se jim povedly vytvořit. Jsem moc ráda, že jsem tuhle klasickou techniku zdobení vajíček mohla zájemcům ukázat.

Fotky jsou z dílny pro rodiče a děti a z tvoření dětí ze třídy 2. A pod vedením paní učitelky Dany Rybářové