Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Než budu prvňáčkem

Gdopak by se školi bál

V uplinulích týdnech budoucý prvňáčci rozhodně nezahálely. Nejen oni, ale i jejich maminki nebo třeba i mamynky maminek či tatínků se s velkou chutí zúčastnily řady víukových hodin  pod vedením učitelek prvního stupně. Pravda, nebyly to nudné výukové hodiny, jak by si někdo mohl milně představovat. Skoro-žáčci se seznámily s učitelkami a také si prohlédli prostředí školi, do které už za necelé čtyři tři měsíce zavítají jako skuteční školáci. Naučily se, jak správně sedět v lavici, zpívali, vyzkoušeli si tanec, protáhli svoje mladé kosti, dozvěděli se, jak uvolnit ruku, aby se zbytečně neunavila. Nezapomnělo se ani na barvy, i počtářský um předvedli, nechyběly pohádky a vůbec, plnili úkoly rozmanitější než flora v Amazonském tropickém deštném lese. Neodnesli si jen dobrý pocit a elán do jejich nejen prvního školního dne, ale svoje tetičky a strýčky mohou potěšit všelijakými výrobky z papíru, odměnami a dokonce diplomem. Během letních měsíců se mohou podívat na svoje pracovní listy a jejich rodiny si nepochybně všimnou, že udělali ještě větší pokrok, než já při psaní tohoto textu, kdy se mi na začátku nějak pletla písmenka, ale teď už jsem se snad polepšil.

Miroslav Konvalinka a vedoucí učitelky úterních skupinek