Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Kroužek němčiny

Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?

Již druhým rokem pracuje na naší škole v rámci projektu BIG kroužek němčiny pro žáky 6. ročníku. Setkáváme se každý čtvrtek. Žáci se seznamují s jazykem hravou formou, prostřednictvím různých aktivit.

A protože jsou děti v kroužku velmi tvůrčí a tvořivé, pustili jsme se i do přípravy malého divadelního představení. Vybrali jsme si pohádku Boudo, budko, kdo v tobě přebývá ? - Haus, Häuschen, sage mir, wohnt jemand hier? Aby si mohli zahrát všichni žáci, upravili jsme počet zvířátek a přidali další. A tak se v naší pohádce objevili malá veverka, černá pirátská kočka, hnědý králíček, chytrá liška, drzá opice, šedý vlk, létající slon. Samozřejmě nemohl chybět velký medvěd, který už se do domečku nevešel a celý ho rozbořil.

Pohádku jsme zahráli spolužákům v 6. A a mladším žákům v 5. A.  A pozor – celou v němčině. Byla to taková malá „ochutnávka“ německého jazyka a  pro páťáky také pozvánka do kroužku pro další školní rok. Představení se moc povedlo.

Vlasta Plchová

Jak se hercům hrálo?

• Nacvičovalo se mi krásně a hrálo se mi ještě líp. Já jsem totiž liška!! – Nelča
  • Hrála jsem medvěda. Toho, co demoloval domeček. Bylo to skvělé. – Denisa