Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Deník Anny Frankové – DIVADLO POLÁRKA

V úterý 30. ledna se žáci 9. ročníku vydali do brněnského divadla Polárka na představení DENÍK ANNNY FRANKOVÉ.

V popředí scény se nacházel kout studentského pokoje, který obývala tennagerka Kitty a chrlila ze sebe informace, že má narozeniny a že dostala od matky knihu Deník Anny Frankové a k tomu nový iPhone a že je to fajn… Na jevišti stála nevzhledná krychle, se dvěma patry a závěsy. Ta představovala zadní trakt kancelářské budovy v někdejším okupovaném Amsterodamu. Takto začíná inscenace v režii Ondřeje Elbla.

Psal se rok 1942. Do tohoto úkrytu odcházejí  rodiny Frankových a van Daanových. Rodiny, které jsou odsouzeny k tomu, aby nebyly. Nikdo z nich neudělal nic špatného, nikomu neublížil, ale doba rozhodla – jsou Židé a nemají právo BÝT.

Anna Franková, třináctiletá dívka, je zavřená za zdmi společně s rodiči a starší sestrou. Čeká a doufá v osvobození. Věří, že se jednou stane spisovatelkou a deník, který si píše a ve kterém promlouvá s fiktivní kamarádkou Kitty, bude podkladem pro její první knihu. Přežije?

Vlasta Plchová

Jak hodnotí divadlo deváťáci?

• Divadlo se mi moc líbilo. Ale vadila mi trochu současná Kitty, která to trochu přeháněla, to své focení a sdílení. – Klára
  • Bylo to super divadlo. Líbila se mi herečka, která hrála Annu. Hrála velmi přesvědčivě. - Kristýna
  • Představení se mi moc líbilo. Občas mě trochu rušila hlasitá moderní hudba. Ale asi to byl záměr, kontrast tenkrát a teď. – Kája
  • Herci - skvělí. Propojení nové a staré doby – perfektní. Zakončení – velmi dobré. – Tomáš