Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

BIG - Kroužek němčiny.

Naše škola je druhým rokem zapojena do mezinárodního (tříletého) projektu s názvem BIG = Bildungskooperation in der Grenzregion (spolupráce v oblasti vzdělávání v příhraničním regionu), který zaštiťuje Úřad Dolnorakouské zemské vlády. V projektu je několik základních a mateřských škol z České republiky (z Jihomoravského kraje) a z Rakouska.

V rámci tohoto projektu probíhají na naší škole dva kroužky. Jeden je na malotřídce v Dolní Lhotě, druhý u nás na Salmovce (pro žáky 6. ročníku).

Setkáváme se každý čtvrtek po obědě. Děti už se umí německy pozdravit a představit se, znají barvy, zvládnou napočítat do dvanácti. Umějí pojmenovat základní výtvarné potřeby a činnosti. Hrajeme různé hry, při nichž si procvičujeme nová slovíčka. Už jsme zpívali a tancovali
(Fliegerlied), naučili se dvě básničky, vyráběli jsme vánoční přání. Ta nyní pošleme naší partnerské škole do Mistelbachu do Rakouska.

Tak tedy FROHE WEIHNACHTEN – VESELÉ VÁNOCE.

Vlasta Plchová