Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Školní výlet 9. B

Ve středu 6. 6. 2018 jsme se sešli na autobusovém nádraží a společně jsme s naší třídní, paní učitelkou Vlastou Plchovou, a s panem učitelem Zdeňkem Doleželem, vyrazili autobusem do Sloupu.

Po příjezdu jsme podnikli „nájezd“ na místní Jednotu, kde jsme si nakoupili svačiny a dobroty. Pak nás čekala náročná štreka na Velkou Dohodu. Cestou jsme si zahráli hry, osvěžili jsme se v lomu v Šošůvce, pokochali jsme se výhledy do dáli, rozkutáleli jsme balíky slámy a občerstvili se v hospůdce Pod Hradem v Holštejně. Zvládli jsme prozkoumat jeskyni Lidomornu a trosky holštejnského hradu, podívali jsme se na vodu mizící záhadně v podzemí u Rasovny, až jsme došli k našemu cíli, na Velkou Dohodu.

Někteří z nás si zkusili jízdu lanovkou přes celý areál bývalého lomu. Byla to fakt výška a úžasný zážitek. Skoro všichni jsme se rozhodli vyzkoušet lezeckou stěnu. Cesta vzhůru v lezeckém úvazku nebyla vůbec jednoduchá. Mohli jsme si vybrat jednu ze čtyř barevných tras podle obtížnosti. Pro mnohé z nás to byla první zkušenost s lezením vůbec. A stálo to za to. Fakt jsme někteří na sebe náležitě pyšní, že jsme „to dali“. Však jsme si také navzájem fandili a i naši učitelé nás hecovali a chválili. Návštěvu Velké Dohody jsme zakončili prohlídkou jeskyně se zbytky krápníkové výzdoby. Mazlavé blatíčko pod nohama, helma s čelovkou na hlavě, chlad a tajemno – tak bylo v podzemí. A pak už nás čekala jen cesta autobusem domů.

Byť nám nevyšel dvoudenní výlet, i ten jednodenní jsme si  maximálně užili a máme z něj spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Deset statečných účastníků výletu z 9. B