Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Verča a Maruška u pana starosty

12. 6. 2018 se konalo již tradiční přijetí nejlepších žáků a žákyní 9. tříd panem starostou. Setkání v hudebním salonku blanenského zámku se neslo ve slavnostním duchu. Před zraky rodičů, učitelů a zástupců města tu stálo „těch sedm nej“ ze všech blanenských základních škol. Za naši školu byly vybrány Marie Kuncová z 9. A a Veronika Francová z 9. B. Proč právě tyto dvě dívky, čím jsou výjimečné, v čem vynikají a jaké úspěchy mají za sebou, si můžete přečíst v textech níže. Tato slova chvály zazněla na slavnostním setkání před zástupci města, před rodiči, před učiteli, před spolužáky a dalšími hosty. Všem oceněným byl předán pamětní list, kytička a malý dárek. Program doplnilo hudební a pěvecké vystoupení žáků ZUŠ.

Vlasta Plchová

MARIE KUNCOVÁ

Marie Kuncová je žákyní 9. A třídy ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17.

Maruška k nám do třídy přistoupila v 5. třídě z Dolní Lhoty. Od začátku měla výborný prospěch, sem tam nějakou dvojku.

Ve škole našla zalíbení v chemii, fyzice, němčině, a to především proto, že se do těchto předmětů dle jejích slov nemusí tolik učit, umí jejich zapeklitosti pochopit. V podstatě Marušku baví vše, co jí jde. A jde jí i sport, především míčové hry, pravidelně se zúčastňuje turnajů ve vybíjené a přehazované. Dokáže se prosadit a je velmi platnou hráčkou.

Své dobré vlastnosti umí prosadit a uplatnit i ve třídě. Její nejvýraznější vlastností je odvaha, dokáže říct i to, co ostatní si jen myslí, dokáže i nesouhlasit, dokáže jasně formulovat svůj názor, aniž by někoho urazila či někomu ublížila. Tuto vlastnost na Marušce oceňují i její spolužáci, považují ji za svou mluvčí, která je dokáže umluvit tak, že nakonec táhnou za jeden provaz jako jeden muž. Kolektiv upevňuje, stmeluje jako správný vůdce. Na svých spolužácích zase oceňuje otevřenost, na učitelích si váží jejich trpělivosti a schopnosti vyučovat mnohdy zábavnými formami a kreativními metodami výuky.

Volný čas nejraději tráví se svými kamarády, s knihou, ráda sleduje filmy.

Po ukončení základní školy se rozhodla studovat na OA a SZŠ v Blansku, obor zdravotnický asistent.

Třídní učitelka Mgr. Leona Krejčířová

VERONIKA FRANCOVÁ

Veronika, žákyně 9. B třídy ZŠ Blansko, Salmova, je úplně normální holka, s milým úsměvem a neposednými vlnitými vlasy.

Spolužáci Verču vidí jako skvělou organizátorku, která se podílí velikou měrou na chodu třídního života. Je to dívka veselá, kamarádská, obětavá a ochotná, která kdykoliv pomůže. Třeba s vysvětlením učiva, s opsáním úkolu nebo se klidně rozdělí i o svou svačinu. Ráda a často se směje, umí si udělat legraci sama ze sebe. Je rozená optimistka, z ničeho si  hlavu nedělá.

V očích učitelů je Veronika výborná studentka, spolehlivá, pečlivá. Mnohokrát reprezentovala školu v dopravní soutěži, ve které získala skvělá umístění v jednotlivcích i se svými spolužáky v týmu, na okresní i krajské úrovni. Úspěšně si letos vedla i v týmové přírodovědné soutěži zaměřené na přírodopis, chemii, fyziku a zeměpis. Za školu bojovala i v nejednom sportovním utkání ve vybíjené. Poslední rok se skvěle zhostila nové role rozhodčí a několik zápasů na turnajích odpískala.
K Veroničiným zálibám patří především aerobik, kterému se aktivně věnuje již 8. rokem.

„Naše Verča“ je prostě bezvadná a šikovná.

Po ukončení základní školy bude Veronika od září studentkou gymnázia v Boskovicích.

Vlasta Plchová (třídní učitelka)