Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Deváťáci na vodě

Protože loňské sjíždění řeky Svitavy mělo obrovský úspěch, rozhodli se žáci 9. B, že na řeku vyrazí letos zase. Tentokrát i se spolužáky z 9. A.

Využili jsme nabídky rájeckých vodáků k zapůjčení lodí (za což velmi děkujeme). Každý si oblékl vestu, do ruky dostal pádlo a „vyzbrojen“ základními instrukcemi od zkušeného vodáka Martina začalo se nasedat do lodí. Háčci pádlovali, zadáci udělovali pokyny a řídili, porcelán (malý Staník) se vezl J. Někteří okusili hned v počátku, jaká je voda. Jedna posádka se dvakrát „cvakla“ už při nastupování. Jiní se otočili do vody při plavbě kvůli stromům, kterým se nedokázali vyhnout. Do cíle však dojel málokdo suchý, neboť Libor používal pádlo i k jiným účelům než k pádlování a všechny řádně namočil.

Vlasta Plchová

Voda očima deváťáků:

• Bylo to strašně fajn. Akorát kdybych nebyla celá mokrá! Škoda, že to takhle se spolužáky bylo naposledy. – Nikča

• Lodičky byly zábavným zážitkem. Nejlepší bylo mokré oblečení :-)  A škodolibé pozorování spolužáků, jak padají při nastupování do vody. – Venda Š.

• Jsem rád, že mi to vyšlo a jel jsem. V loďce jsem byl s Maruškou. Jelikož jsme pluli „jako jeden muž“, šlo nám to parádně. Moc jsem si to užil. – Vojta

• Bylo to moc fajn. Ráda bych ještě jela. Kdybychom neprojeli každý keř a nestříkali bychom po sobě, nebyla by to taková sranda. – Verča F.

• Za mě dost dobrá zábava! Každý se podle mě bavil, a tak to má být. – Tomáš H.

• Byla to moje první jízda na vodě. Ale byla to jízda úplně nejlepší. Moc jsem si to užila. Jela bych bez sebemenšího zaváhání ještě jednou. – Marie

• Bylo to super. Voda nebyla ani moc studená. Dvakrát jsme se potopili. Příště bych si vzal plavky. – Kuba G.

• Za mě super. Sice jsme se při nastupování 2x převrátili, ale nakonec to vyšlo. Byl to nový zážitek. – Lukáš

• Včerejší odpoledne bylo fajn. Bohužel jsme se celkem třikrát vyklopili, ale nakonec jsme to zvládli. – Michal G.

• Skvělé! Škoda, že jsme přišly s Vendou na to, jak řídit loď, až téměř na konci naší plavby :-) – Zuzka

• Sjíždění Svitavy se mi moc líbilo. Sice jsme s Verčou dost najížděly do stromů a keřů, ale to nevadilo. Dost jsme se u toho nasmály. – Monika

• Akce se mi moc líbila. Příště bych potřebovala měkčí sedadlo, protože mě z toho bolí … :-) - Vendula V.