Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Osmáci na Mohyle Míru

7. 5. , krásný slunečný  den před státním svátkem připomínajícím konec války v Evropě, se osmáci vypravili na místo nejslavnější bitvy na našem území, bitvy u Slavkova. Francouzský císař Napoleon Bonaparte zde 2. 12. 1805 zvítězil nad rakouským císařem a ruským carem.

Jeli jsme vlakem do železniční zastávky Hostěrádky - Rešov na Vyškovsku. Odtud pěšky po turistické cestě nad vesnici Prace, kde se odehrávala významná část bitvy. V místě je malé muzeum s audiovizuální expozicí a především slavná Mohyla Míru. Tato stavba vznikla až cca 100 let po bitvě, aby připomínala, že jednání a mír jsou pro národy a státy přínosnější než války a plenění. Mohyla je vystavěna v secesním stylu slavným českým architektem Josefem Fantou.