Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Krásensko očima (perem) osmáků

Osmáci se v týdnu od 12. do 16. 3. učili mimo školu na Rychtě v Krásensku nedaleko Jedovnic. Celý pobyt byl zaměřen na ekologii, globální problémy světa a krajinu kolem nás.

Co o pobytu napsali žáci:

Program

• Příjezd do Krásenska byl od začátku veselý a veselý byl i první program. Zahrnoval seznámení se zvířaty, která tam měli – gekončíky, chameleony, šváby a strašilkami. (Marťa)
  • Pondělí bylo pro mě jednoznačně nejlepší den v týdnu. Měla jsem velkou radost, že jsme překonali rekord ve hře, ve které jsme měli za úkol co nejrychleji se dotknout čísel po sobě. Také mě opravdu fascinovala zvířata, která po mě lezla. Zábavy bylo dost i u dělání svíček a pečení chleba. (Sára)
  • V úterý jsme jeli do Rudice. Naše boty by mohly vyprávět. (Verča)
  • Tam jsme se rozdělili do skupin.  Dostali jsme mapy Rudice a měli podle nich hledat určitá místa s písmeny do tajenky. Tajenka prozradila, kde se máme nakonec sejít. Většině týmů se to povedlo. Cestou zpět jsme se stavili v Kolíbkách, (to jsou jeskyně) ve kterých jsme lezli. (Emča)
  • Do třetího dne našeho pobytu někteří vstupovali s obavami. Přece jenom pojem „vlaječková snídaně“ nic moc nenapovídal. Snídaně v podobě hry měla simulovat chudobu a hlad ve světě. Tímto tématem se zabýval celý denní program. (Vojta)
  • Seděla jsem u stolu s nejchudšími zeměmi. Je neuvěřitelné, že je nejvíc zemí takhle chudých. Byl to strašný pocit dívat se na ostatní, jak si žijí (poznámka – jedí bohatou snídani) a my jsme měli vodu v jedné láhvi a malou placku. S námi se rozdělil jen nejbohatší stůl… Jinak nikdo. (Ráďa)
  • Vlaječková snídaně byla asi nejhorší aktivita. Vůbec jsme se někteří nenajedli. Chudoba ve světě (pozn. aktivita zaměřená na chudobu) byla zajímavá, hodně jsme se tam dozvěděli. (Vítek)
  • Předposlední den nás rozdělili do skupin a zaškolili nás jako designéry a architekty. Odpoledne jsme chodili po Krásensku, abychom se podívali na domy v okolí Rychty. Měli jsme vymyslet „ekodům“ (poznámka – dům, který bude šetrný k životnímu prostředí) pro 4 osoby a na tomto projektu jsme pracovali ve čtvrtek odpoledne a večer. V pátek jsme projekty prezentovali a následně za něj získali žetony jako hodnocení. Z nich Zdeňka (lektorka z Rychty) udělal graf, který nám měl ukázat, jak kvalitně jsme tento projekt zpracovali. (Adéla)

Hodnocení akce:

• Celý pobyt byl úžasný. Hodně jsme se nasmáli a dozvěděli nové věci. A jídla byla úžasná. (Kuba)