Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Velikonoce jinak v 7.B

Víte něco o britských velikonočních tradicích? My už ano! Dvě nejznámější jsme si dokonce zkusili na vlastní kůži. Konkrétně Easter egg hunt a Egg rolling. První tradice se v Británii dodržuje o velikonoční neděli. Velikonoční zajíček, Easter bunny, poschovává dětem po zahradě čokoládová vejce a oni je pak musí všechna vyhledat. Do našich končin bohužel zajíček nezavítal, tudíž se této aktivity musela zhostit paní učitelka. Všech 21 čokoládových vajíček bylo na školním dvorku záhy odhaleno a než jsme je stačili vyfotit, většina skončila v břiše úspěšného hledače.

Egg rolling neboli kutálení vajec se odehrálo na kopci u přehrady. Všichni, kteří si z domu přinesli uvařené a pomalované vejce se postavili na kopec a na daný signál spustili vajíčka dolů. Některá nevydržela příliš prudký odhoz, ale většina se úspěšně skutálela dolů. Nejdále se dokutálelo to Markovo, ten se tak právem stal vítězem.