Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Šesťáci na návštěvě v blanenské knihovně.

Úterní deštivé dopoledne 3. října strávili žáci 6. A v dětském oddělení blanenské knihovny.

Paní knihovnice seznámila děti se všemi službami, které knihovna nabízí. A tak už teď vědí, že knihovna půjčuje nejen knihy, ale i noviny, časopisy a CD, že si zde mohou sednout k počítači a vytvořit si třeba referát do školy, že jim zde potřebný materiál z počítače mohou vytisknout a z knihy okopírovat. Knihovnice pak žákům představila webové stránky knihovny a naučila je, jek hledat v on-line katalogu, vysvětlila jim i mnohé knihovnické pojmy, např. signatura, katalogizační lístek, co znamená možnost půjčit si něco absenčně a prezenčně. Děti se také dozvěděly, jak jsou knihy v dětském oddělení rozděleny. V jednotlivých skupinách pak měli žáci za úkol v rámci pracovního listu ledacos najít a zjistit, ověřili si tak  především, jak správně a rychle se už umějí v knižním fondu orientovat.

Zbyl i čas na individuální prohlédnutí knih a časopisů. Mnozí tak odcházeli zpět do školy s vypůjčenou knihou. A ti, kteří zatím k pravidelným návštěvníkům blanenské knihovny nepatří, se jimi možná v brzké době stanou. Stačí jen napoprvé přijít do knihovny společně s jedním z rodičů a vyřídit si průkazku.

Vlasta Plchová