Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

5. A v pouštích.

Na závěr projektu o jednotlivých podnebných pásech naší Země, jsme se celý den věnovali nejsušším místům.

• Jeden den jsme se neučili, ale zjišťovali jsme zajímavosti o pouštích. Nejdřív co víme a potom, co se chceme dozvědět.
  • Dozvěděla jsem se, že pouště nemusí být jen písečné. Také jsem se dozvěděla, že v noci je tam zima.
  • Překvapilo mě, jak je poušť zajímavá a zároveň velmi nebezpečná a jak příroda vybavila zvířata k přežití.
  • Zaujalo mě, že Antarktida je také poušť.
  • Moc se mi líbil film, ale čtení bylo také fajn. Dozvěděla jsem se hodně věcí, třeba že velbloud nosí v hrbech tuk a z toho si vyrábí vodu.
  • Nejvíc se mi líbili rypoši, kteří vyhrabávali ze země cibulky.
  • Hodně mě zaujalo, že když pavouk utíká před nepřítelem, sbalí se do kuličky a kutálí se rychle dolů z kopce.
  • Žijí tam pavouci, kteří svými lepivými vlákny nalepí písek, schovají s pod to jako pod deštníček a je to past na mravence.
  • Žijí tam sloni, kteří mají v oblibě pouštní melouny. Těmi se živí i další živočichové, například: dikobrazi, pískomilové, pouštní lišky a další…