Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

5. A v Moravském krasu

10. května jsme vyrazili do Domu přírody v Moravském krasu, abychom se dozvěděli něco zajímavého o zdejších vápencích. Vybrali jsme si celodenní program – Skrytá krása kamenů.

• Jako první věc jsme hledali v lomu Malá dohoda vápence. Jeden jsme si každý vybrali a nechali rozříznout speciální pilou, na které byly diamanty, protože jsou nejtvrdší nerost na planetě. Obroušení vápence nám dalo hodně práce. Pak jsme kámen vyleštili, aby se leskl. Celým programem nás vedly dvě úžasné lektorky Káťa a Vláďa, které nám vše vysvětlily a řekly spoustu zajímavostí.
  • Bylo to tam super. Vůbec bych nečekala, že by obyčejné kameny mohly být tak pěkné. Moc mě to tam bavilo a doufám, že tam ještě někdy pojedeme.
  • Ze začátku to vypadalo hrozně. Myslela jsem si, že je to nějaká blbost. Ale jak jsme to postupně začali leštit, vypadalo to čím dál víc líp a potom z toho byl lesklý kámen.
  • Byla to těžká práce, ale bylo to potom nádherné.