Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Druháci se loučí se školním rokem 2017/2018

Rozloučení dětí 2.B se neslo v duchu tradičních námořnických, ba až dokonce pirátských výprav. V hodinách českého jazyka námořníci procvičovali měkké a tvrdé slabiky. Seznámili se okrajově se slovními druhy, které vyhledávali skryté v různých šuplíčcích a zákoutích svých prastarých korábů. Překonali úskalí básnické zdatnosti "Co je to moře?". Posléze zakotvili u skalnatého pobřeží s cílem připravit se na matematický souboj s násobilkou 1- 5. Ve volném čase napínali plachty, malovali, kreslili, modelovali, batikovali... Především batikování šátků, které jsou nezbytným doplňkem každého piráta, přijali s nadšením. Ze dna moře vylovili maminkám poklad v podobě bílého kamínku s nezapomenutelnou třpytící se perličkou. Malé divadlo "Jak piráti vymizeli"zahráli s menší nervozitou v den třídní besídky 20. 6. 2018 svým rodičům, prarodičům i sourozencům.

Námořníkům a pirátům velký zdar při objevování všeho nového a krásné léto!

Lada Přikrylová tř. učitelka