Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Hasík

Při projektu Hasík se druháčci setkali s hasiči Lídou a Pavlem dvakrát ve škole. Natrénovali jsme, jak volat při požáru nebo při jiném nebezpečí. Že je důležité se hasičů v masce v kouři nebát a mávat třeba ručníkem z okna, aby věděli, že v tom bytě ještě někdo je. Vyzkoušeli jsme si, jak se přidržovat u země, kde je míň kouře a ohmatat dveře, jestli za nimi nehrozí žár ohně. Pak jsme se vydali na hasičskou stanici a viděli jsme všechno naživo. Poplach, kdy jsme se drželi přesně pokynů hasičů, když jeli zachránit děti ze školy TGM od hnízda obtížného hmyzu. I s tím si naši hasiči poradili. Pak nám ukázali všechna auta a plošinu v garáži a vysvětlili, které z nich třeba vyjíždí k nehodě, a které k požáru. Dozvěděli jsme se, jak se střídají služby a prohlédli jsme si i tělocvičnu, kde se naši hasiči udržují fit. Bylo to úžasné dopoledne. Moc si vážíme práce hasičů a obdivujeme jejich statečnost.