Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Spolužáci – kamarádi, 9. B a 2. A

A jsme všichni o rok starší. Z našich malých kamarádů už jsou druháčci a velcí spolužáci jsou nyní nejstaršími na škole, tedy deváťáky.

Naše dvě podzimní setkání byla velmi příjemná.

To první se ještě neslo v prázdninovém duchu a bylo plné vyprávění o zážitcích z letních prázdnin. Navíc se všichni, malí i velcí, seznámili se dvěma skřítky z knihy spisovatele Jiřího Šandery, s Bambalandou a Štruntalandou. Druháčci si pak v hodině kreslení vyzkoušeli být na chvíli ilustrátory a malovali k vyprávění o skřítcích obrázky. Žáci z devítky se stali v hodině češtiny spisovateli a vymýšleli a psali o skřítcích roztodivné příběhy. Například o tom, jak se skřítkové vypravili do školy, jak se učili číst, jak vlezli do ledničky, jak pluli ve vaně, jak je vcucl vysavač či jak spadli do záchodu, nebo jak letěli na Měsíc, jak jeli na výlet do Prahy a jak našli zlatý poklad. Obrázky i příběhy se moc povedly.

Na druhém podzimním setkání si žáci z 9. B prohlédli obrázky svých mladších kamarádů a představili jim svoje příběhy o skřítcích. A když Kuba četl svůj příběh, nikdo ani nedutal a všichni s napětím čekali, jak to s Štruntaladnou a Bambalandou dopadne. Zbyl i čas na malé povídání o školních starostech a na hraní. Hrálo se pexeso a kvarteto. A všem bylo moc fajn :-)

Vlasta Plchová