Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Naši prvňáčci šplhali na Olymp

I když mnozí by raději trávili současné parné dny v bazénu, tak naši žáčci nezaháleli a rozhodli se vzorně reprezentovat naši školu na jubilejní 20. Olympiádě dětí a mládeže ve Velkých Opatovicích. Pro některé z nich se jednalo o první sportovní akci takového rozsahu a na jejich pohledech byly znát obavy, jak obstojí v konkurenci dalších 22 škol a jejich více než 200 žáků.

Už předem prozradím, že tyto myšlenky se ukázaly jako zcela mylné. I díky převeliké podpoře mezi sebou navzájem jsme dosáhli výrazných úspěchů. Svými výkony se blýskla Anička Brázdová, která svými rychlými nožkami vybojovala hned dvě medaile za běh, což ji vymrštilo na 1. místo ve čtyřboji a získala tak pohár větší než obvykle. Soupeřů se nezalekla ani Maruška Kopčová, jejíž kriketový míček doletěl ze všech nejdále, za což si zasloužila rovněž zlato. Ve stejné disciplíně zazářil i Honzík Kučera a neminulo ho stříbro. Jako škola se započtením všech výsledků jsme se nesmazatelně zapsali do výsledkových tabulek, když jsme dosáhli na skvělé 3. místo mezi všemi školami. K tomu by ovšem nedošlo nebýt účasti a výkonů vytrvalkyně Valči Kostíkové, hopsalky Sáry Mackanič, stejně tak bojovné Nelly Oujeské, rychlíka Šimona Crháka a v neposlední řadě triu-tak-daleko-házejícím-že-jsme-tam-téměř-nedohlédli v podobě Davida Grepla, Honzy Jakše a Filipa Vaňka.

Organizace byla solidně zvládnuta, dokonce jsme navštívili Pohádkový les. Tam jsme měli pocit, že děti mají energii aspoň na další tři takové olympiády.

Jeden moudrý muž kdysi pravil, že se nemáme snažit převyšovat ostatní, ale sami sebe. Jenom to nás dovede dále, a netýká se to jen sportu...