Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

ZK – živé obrazy.

Letošní leden je opravdu ledový. A tak si můžeme venku užívat sněhu a zimních radovánek. Sníh a led se nám obrazně „dostaly“ i do hodin předmětu základy komunikace.

Nejprve jsme si společně vyprávěli  o zimních sportech, především o sáňkování, bruslení či lyžování. Mnozí zavzpomínali na svoje lyžařské začátky, na pády na bruslích i na promočené rukavice z koulovaček.

A pak už na žáky čekaly úkoly. Nejprve si museli rozdělit role a vytvořit fiktivní rodiny. Ty v našem příběhu odjíždí do hor. A něco zajímavého se jim tam přihodí. Co? To už bylo na samotných žácích. Každá skupina měla za úkol vymyslet  kratinký příběh o tom, co mohla rodinka na horách zažít. Příhodu museli žáci předvést v tzv. živých obrazech. A povedlo se. Živé obrazy byly nápadité, nevšední, originální.

Vlasta Plchová