Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Velikonoční dílna - Hanácké kraslice zdobené slámou.

„Přijďte si zkusit vytvořit svou první slámovou kraslici.“

To byla pro rodiče i děti výzva, jak zajímavě strávit jarní odpoledne. Sluníčko prosvítilo svými paprsky dílnu v 1. třídě. Nejprve jsem je všechny seznámila s tradiční technikou lepení hanáckých slámových kraslic.

Potřebujeme zlatou ječmennou slámu. Je třeba ji zbavit kolínek a pomocí nůžek ji stočit do prstýnků. Ukázala jsem jim základní principy stříhání a tvoření tvarů a ornamentů na kraslicích. Rozebrali si nabarvená vajíčka a pustili se do mravenčí práce. Zakrátko jsem viděla, že je lepení nadchlo a začalo bavit.  S úsměvem jsme se po dvou hodinách rozcházeli domů. Všichni jsme měli radost, že se nám kraslice podařily. Objevila jsem nové vzory, které se jim povedly vytvořit. Jsem moc ráda, že jsem tuhle klasickou techniku zdobení vajíček mohla ukázat a naučit další šikulky.

• „Líbilo se mi to.“
  • „Těšíme se na příští rok“
  • „Překonali jsme sami sebe!“

Byly věty, se kterými jsme se loučili. Tak se příští rok těším na všechny, kdo si to chtějí zkusit. Určitě přijďte.

Mgr. Dana Rybářová