Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Úklid Moravského krasu.

V sobotu ráno jsme si přivstali a vydali se autobusem do Sloupu.  Odtud vedly naše oblíbené trasy úklidu ke Dni země. Letos šlo 28 žáků pod vedením Dany Rybářové a Radky Ungermanové. Pomáhalo nám i 5 rodičů. Děti z prvního stupně šly a uklízely cestu od hotel Broušek Pustým žlebem k Punkevním jeskyním. Žáci 7. ročníku se vydali přes Koňský spád. Pustili jsme se pilně do uklízení. Tentokrát jsme tak moc odpadků nenašli. Rádi věříme, že se lidé v naší blízké chráněné oblasti chovají lépe. Uvidíme příští rok. Protože jdeme určitě znovu!

Po cestě nás čekaly krásně rozkvetlé petrklíče, sasanky a podléšky, spousta dutin a jeskyní k prozkoumávání a několik her. Překvapením byla návštěva paní redaktorky z Českého rozhlasu, která nám pokládala všetečné otázky. Vysílalo se to potom v neděli dopoledne.

Pak už jsme došli k nově opraveným Punkevním jeskyním. Čas do prohlídky jsme využili a vyjeli lanovkou na Horní můstek Macochy.  Prohlídka byla moc hezká, Macocha zespodu zajímavá a plavbu na lodičkách jsme taky všichni přežili. Byla to naše odměna za uklízení. Už nám vyhládlo a tak jsme se ještě svezli vláčkem na Skalní mlýn, kde jsme si opekli špekáčky. Nachystali nám je další naši spolužáci z 8. a 9. tř. Celou dobu nám přálo počasí a užili jsme si čerstvého vzduchu a krásné přírody, kterou máme blízko.

Příští rok zase v Moravském krasu na úklidu ahoj.

A do té doby se tam určitě budeme potkávat pěšky i na kole.