Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Danův úspěch na olympiádě v českém jazyce.

Okresní kolo olympiády v českém jazyce proběhlo 1.února 2017. Naši školu reprezentoval Dan Friedjung z 9.B.

Je to kluk šikovný a nadaný. Oplývá nejen jazykovými znalostmi, ale i jazykovým citem, umí se lehce vyjadřovat, mnohdy i velmi vtipně. A navíc, není to žádný trémista. Takže na soutěž  dorazil Dan ráno „v pohodě.“ A neměl to ani daleko, neboť okresní kolo probíhalo v učebnách naší školy.

Žáky a žákyně, vítěze školních kol, čekalo náročné dopoledne. Nejprve se pustili do psaní slohové práce na téma  Co očekávám od roku 2017. Pak přišlo na řadu řešení jazykových úkolů. A byly to úlohy nelehké, vskutku zapeklité. Nu, schválně, jak byste si poradili s tímto úkolem: Napište, které významy může mít slovo partaj.

Dan si zaslouží gratulaci a pochvalu, neboť obsadil krásné 7. místo. Blahopřejeme.

Vlasta Plchová