Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Němčináři nezahálejí.

Projekty němčinářů, tedy žáků, kteří si jako druhý cizí jazyk vybrali jazyk německý, jsou během školního roku prezentovány na nástěnce na školní chodbě.

Nedávno byl k vidění projekt žáků 8. A, B o oblíbených zvířatech – Mein Lieblinstier. Nyní si můžete prohlédnout práce, které vznikly v rámci projektu o měsících a ročních obdobích – Jahr und Jahreszeiten.

Žáci 7. A, B, ačkoliv s němčinou začali nedávno, mají za sebou také spoustu práce. Na nástěnce jsou právě vystaveny projekty týkajících se zálib a koníčků – Mein Hobby.  A už zpracovávají nový úkol, tentokrát na téma můj psací stůl – Mein Schreibtisch.

Žáci 9. A, B zakreslovali a popisovali svoji cestu do školy (Wie komme ich zur Schule?), psali pohlednice z výletu (Ansichtskarte), nakupovali a vařili. Zvládli velké množství nové slovní zásoby zahrnující nejen názvy potravin, ovoce, zeleniny a pokrmů, ale i rozhovory v obchodech a v restauracích a recepty.  Ke svým oblíbeným jídlům psali recepty v němčině, a dokonce si tyto pochoutky ve školní kuchyňce i uvařili. A tak deváťáci servírovali řízek s bramborami, těstovinový salát s kuřecím masem, dále pak špagety a šneky z listového těsta. U mnohých bylo vidět, jak je vaření baví a že doma v kuchyni pomáhají. I úklid a nádobí pro ně byly hračka.

Přeji všem při němčině ALLES GUTE!

Vlasta Plchová