Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Den otevřených dveří.

Vždy jeden den v roce se otevírají dveře naší školy dokořán, abychom umožnili rodičům předškoláků i dalším zájemcům prohlédnout si prostředí školy. Pro děti bývají přichystány ukázky  aktivit, které jim  přiblíží, co je ve škole čeká. Vzhledem k zásadní změně termínu zápisu do 1. tříd se Den otevřených dveří posunul z podzimních měsíců na jaro, letos připadl na 25. 3. 2017.

Již od devíti hodin začali do školy přicházet první rodiče  s dětmi a ve dvanáct hodin jsme vyprovodili posledního z celkového počtu asi 90 návštěvníků.

A co si u nás mohli  děti a jejich rodiče prohlédnout?  V tělocvičně děti prošly přes překážky a zkusily si baseballové odpaly. Nahlédly do učebny přírodopisu a fyziky, kde si prohlédly pomůcky a jednoduché i složitější pokusy. V učebně informatiky zkusily kreslení a  ve výtvarné výchově vlastníma rukama tvořily umělecká díla. Poté všichni pokračovali přes jazykovku a učebnu hudební výchovy

k interaktivní tabuli  a tady předškoláci předvedli, co už umí spočítat. Posledním úkolem, který měly děti splnit, bylo zatlouct hřebík a uříznout špalík dřeva. I když se dnes spíše říká opak, většina dětí si těmito technickými požadavky docela dobře poradila.

Celou prohlídku zakončila prohlídka cvičné kuchyně, kde bylo pro všechny návštěvníky  připraveno pohoštění.

Děkujeme všem za návštěvu, doufám, že se jim u nás líbilo a věřím, že jsme se neviděli naposledy
Děkuji také všem učitelkám, učitelům a samozřejmě i žákyním a žákům, kteří se na přípravě a realizace Dne otevřených dveří podíleli.