Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Den zdraví.

Dne 5.května jsme měli Den zdraví. Vyráběli jsme plakáty proti kouření a na toto téma jsme měli i přednášku. Poté jsme měli hodinu sportu na školním dvorku. Den jsme zakončili výukou, jak se chovat při úrazu. A moje hodnocení je: vyrábět plakáty byla zábava, sport mě moc nebaví, ale alespoň jsem byl na čerstvém vzduchu a zdravovýchova byla spíš podprůměr.

Tomáš Lusala, 6.B

Asi nejzajímavější z celého dne byla ukázka resuscitace. Moc nás to bavilo. Zajímavá a zábavná byla také návštěva Nízkoprahového centra v Blansku.

Vojta Pernica, 7.A

Na Den zdraví jsme měli vícero aktivit. Nejvíce se všem asi líbila schovávaná na přehradě. Myslím, že jsme si celý den hodně užili.

Marie Kuncová, 8.A

Den zdraví jsme zahájili tvořením uměleckého nebo literárního díla na téma "čisté ruce". Po svačině jsme vyrazili s paní učitelkou Tesařovou a 9.A na bowling. Bowling všechny bavil. Po návratu do školy na nás čekaly dvě přednášky na téma "krevní tlak" a "první pomoc". Den jsme si moc užili.

Dan Friedjung, 9.B

Věnovali jsme se projektu Veselé zoubky. Nejdříve jsme s Hurvínkem plnili soutěžní úkoly a odměnou nám byla pohádka. Nakreslili jsme si Zoubkové království s Pastičkou a Zoubkem. Na závěr jsme dostali tašku s kartáčkem, pastou a přesýpacími hodinami. Už víme, jak a jak dlouho se čistí zoubky.

1.A

"Mně se nejvíc líbilo, že jsem dostala pastu a kartáček." Natálka, 1.B

"Zaujalo mě obvazování ruky, nohy a hlavy." Nikola, 1.B

"Líbilo se mi prolézání, skákání na bednu a houpání na laně." Elenka, 1.B

"Líbilo se mi úplně všechno!" Tonička, 1.B

Povídali jsem si o zdravých a nezdravých potravinách, vyzkoušeli jsme si ochutnávku ovoce a zeleniny poslepu a za pěkně odvedenou práci jsme se šli proběhnout na přehradu.

2.A

Cestovali jsme za zdravým pokladem, stopovali v přírodě a plnili různé úkoly ze zdravovědy.

2.B

V úvodu jsme se bavili o tom, že k dobrému zdraví a pohodě patří i pěkné vztahy mezi spolužáky ve třídě. Po výcviku 1. pomoci a ochutnávce exotického ovoce jsme si vyrobili hru, kterou jsme hned při pohybu vyzkoušeli.

4.A

Dělali jsme plakáty na různá témata. Také jsme měli zdravovědu.

5.A