Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

BIG - Kroužek němčiny.

Naše škola se tento školní rok zapojila do nového mezinárodního (tříletého) projektu s názvem BIG = Bildungskooperation in der Grenzregion (spolupráce v oblasti vzdělávání v příhraničním regionu), který zaštiťuje Úřad Dolnorakouské zemské vlády. Do projektu je zapojeno několik základních a mateřských škol z České republiky (z Jihomoravského kraje) a z Rakouska.

V rámci tohoto projektu probíhají na naší škole dva kroužky. Jeden je na malotřídce v Dolní Lhotě, druhý u nás na Salmovce (pro žáky 6. ročníku).

Za těch pár setkání už se děti umí pozdravit, představit se, znají barvy, naučily se pojmenovat některé výtvarné potřeby. Hrajeme různé hry, při nichž si procvičujeme nová slovíčka. Už jsme zpívali, říkali básničky, vyráběli mikulášské boty i vánoční přání. A protože typickým vánočním dezertem v Rakousku je štrůdl, pustili jsme se taky do pečení. I u toho jsme se nějaké to nové slovo přiučili. Apfelstrudel se vydařil a moc všem chutnal.

Vlasta Plchová