Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

8. B na vodě i pod vodou.

28. 6. jsme vyrazili na vodu. Čekala nás řeka Svitava a trasa z Rájce-Jestřebí do Doubravice a zpět, tedy asi 6 km. Až na Martina, zkušeného vodáka, to pro většinu žáků byla jedna z prvních zkušeností s vodáctvím.

Nejprve jsme si přichystali lodě a pádla, oblékli si záchranné vesty, vyslechli si odborné rady pana Janíka, rájeckého vodáka, a šlo se na to. Někteří sedali do lodí s hrůzou v očích, jiní s velkými ambicemi a odvahou. Některé lodě jely výborně a rychle hned od začátku, jiným to chvíli trvalo a zprvu spíše křižovaly řeku od jednoho břehu k druhému, zajížděly do větví a křoví. Nakonec se všem posádkám podařilo úspěšně dojet k Doubravici a zpět. Jedna loď se „cvakla“, na vině byly pavouci, kterých se holky bály tak moc, až se kvůli nim s lodí převrátily. I ostatní však dojeli do cíle téměř celí mokří, neboť proběhlo cestou několik vodních bitev, které vyprovokovával především Libor.

Atmosféra byla úžasná a všem se na vodě moc líbilo.

Poděkování patří i rájeckým vodákům, kteří nám nejen umožnili zapůjčení lodí, ale trasu s námi i jeli a odbornými a zkušenými radami pomáhali.

Vlasta Plchová

A takhle vidí a hodnotí akci osmáci!

• Byl jsem na lodi s Violou. Já jsem byl zadák, ona háček. Podle mne, skoro nic nedělala. Jen stříkala vodou. – Libor
  • Moc se mi to líbilo. Jela bych znovu. Jela jsem s Liborem. Celou domu mi nadával a stříkal po mne vodou. - Viola
  • Bylo to úplně super. Jsem nadšená a ráda pojedu znovu. Ty keře, kam jsme s Vendou zajely v panice, byly nejlepší J.  Děkujeme paní učitelce za skvělou akci. - Nikola
  • Lodě se mi velice líbily. Až na obrovské pavouky, kteří nám spadli do lodě a chtěli s námi jetJ. Ráda bych jela znovu, ale bez Nikči. – Venda
  • Bylo to fajn. Moc se mi odpoledne na vodě líbilo. Až na pavouky. Určitě to chci zkusit jet vodu znovu. – Verča.
  • Bylo to moc super. Sice jsme se vykoupaly a měly jsme v lodi pavouky, ale i tak bych si to zopakovala. A moc ráda. – Kája
  • Bylo to super!!! Jely bychom znovu. – Kristýna a Monika
  • Bylo to fajn. Hlavně naše karaoke s Martinem. – Kuba