Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Spolužáci – kamarádi z 8.B a 1.A.

Společná hodina tělesné výchovy – 8. B a prvňáčci

Je to sotva pár dní, kdy přišla paní učitelka Rybářová z 1. A s myšlenkou uspořádat společnou hodinu tělesné výchovy, tedy tělocvik prvňáčků s osmáky. Moje třída byla z nápadu nadšená. A tak se do týdne stal nápad skutečností.

V úterý 14. 2. se v jedné tělocvičně sešli na tělesnou výchovu malí kluci z prvních tříd společně s velkými borci z 8. B. Nejprve krátké rozběhání, pak rozcvička v podání basketbalisty Jonáše a baseballisty Adama. Poté se ujal slova i výuky zkušený florbalista Vojta a snažil se kluky naučit základní držení hokejky, správný postoj, pohyb hokejky při přihrávce. Prvňáčci trénovali přihrávky mezi sebou i společně s kluky z osmičky. Po tréninkové střelbě na branku začal první zápas a za chvíli už kluci jásali nad první brankou.

Ve druhé tělocvičně hrála hudba a na prvňačky čekala děvčata z osmičky s připravenou lekcí aerobiku. Nejprve malé rozběhání, pár cviků na zahřátí a už tu byly první kroky. Lektorky Verča a Violka s úsměvem předcvičovaly, vysvětlovaly a počítaly kroky. DJ Venda vybírala písničky. A další kroky, poskoky, otočky a za chvíli byla na světě první kroková sestava.

Hodina to byla skvělá, i když velmi náročná. Děti sice odcházely zpocené a unavené, ale na tváři jim svítily úsměvy a nešetřily chválou. I já jsem na svou třídu osmáků pyšná, že se hodiny tělocviku zhostili s takovou zodpovědností a nadšením.

Vlasta Plchová

Hodnocení hodiny očima osmáků

• Bylo to super. Moc se mi to líbilo. – Kuba
  • Sice jsem byl po nemoci a necvičil jsem, ale i jako divák jsem si to užil . Viděl jsem prvňáčky, jak je to baví a jak byli šťastní. – Ctibor