Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Lichožrouti.

Znáte lichožrouty? Neznáte? To je podivné? A ponožky se vám doma záhadně ztrácejí? No vidíte. Tak za to mohou právě lichožrouti. Jsou to taková malá stvoření, která bydlí téměř v každé domácnosti. Jsou nenápadní, malí, rychlí a hbití. Živí se ponožkami. Ale pozor! Z každého páru ukradnou a snědí jen jednu ponožku. To je jejich základní pravidlo: Nikdy nevzít celý pár!

A tihle lichožrouti žijí dokonce i u nás ve škole. V pátek 18.11.  se to ve třídě 1.A lichožrouty jenom hemžilo. Osmáci přišli k prvňáčkům na návštěvu a čekaly je tři společně strávené vyučovací hodiny. Nejprve jsme se všichni seznámili s Hihlíkem, lichožroutem z knihy pana spisovatele Pavla Šruta. Kousek jsme si společně přečetli. Pak nastal čas na plnění „lichožroutích“ úkolů, které si pro mladší kamarády osmáci připravili. Takže děti  dokreslovaly lichožroutům hlavy, vybarvovaly ponožky, hledaly správnou cestu k ponožce v bludišti a vybarvovaly obrázky. Druhou hodinu čekala na prvňáčky „lichožroutí“ překážková dráha v tělocvičně. Ta se všem moc líbila. Třetí hodinu se vyrábělo. Prvňáci za pomoci starších kamarádů tvořili z ponožek lichožrouty. Takže se šilo, vyšívalo, přešívalo, páralo, stříhalo, lepilo, plnilo, přivazovalo a sukovalo… Zkrátka byla to fuška. (Vždyť někteří šili poprvé v životě. Ale knoflík nakonec zvládli přišít všichni.) Vznikli úžasní, originální, vtipní lichožrouti v čepičkách i kalhotech, s vlasy dlouhými a krátkými, s očima knoflíkovýma, sedící i stojící…zkrátka fešáci.

Dopoledne se moc vydařilo a jsem ráda, že si ho všichni, malí i velcí, užili.

Vlasta Plchová

A jak celou akci hodnotili osmáci? Čtěte dál. A nezapomeňte si pak prohlédnout fotky!

• Akce byla fajn. Líbila se mi druhá hodina. – Kuba
  • Nadprůměrné! Až na to, že jsem šil 2 lichožrouty a nestíhal jsem. – Vojta
  • Bylo to super. – Adam
  • Moc jsem si to s Káťou užila. Bylo to super. Nejvíce se i líbila opičí dráha. – Klára