Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Osmáci v divadle.

V úterý 16. května si museli žáci 8. A a 8. B třídy trošku přivstat. Čekala je totiž cesta do Brna „za kulturou“. Holky přišly načesané, v šatech a s kabelkami, kluci vyměnili tepláky a trika za tmavé kalhoty a košile. Všem to moc slušelo a tvářili se radostně. Jak by taky ne, vždyť jeli do Radosti, do brněnského divadla.

Na programu byla Kytice. Tedy divadelní zpracování, zachycující pět Erbenových básní, příběhů, v nichž se člověk setkává s působením tajemných sil a bytostí, ať už z dobré vůle, či ze zloby. Nejprve zazněly verše z úvodní básně sbírky - z Kytice, pak méně známá balada Vrba, následovala tajemná balada Vodník, poté Zlatý kolovrat a nakonec hororové Svatební košile. Zpracování bylo úžasné. Scéna emotivní a působivá, propracovaná do posledních detailů, v mžiku se měnila v jinou a zase v jinou. Herci výborní, zaujali diváky nejen slovem a recitací veršů, ale i zpěvem a živou hudbou. Na scéně hráli nejen samotní herci, ale i loutky.

Představení bylo pro mnohé opravdovým diváckým zážitkem.

Vlasta Plchová