Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Pobyt 8 AB v Krásensku.

PONDĚLÍ.

V pondělí jsme museli vstávat brzy, protože v 7:40 nám jel autobus do Krásenska. Na sraz všichni dorazili, takže jsme bez problémů vyrazili. Když jsme se zavazadly vylezli z autobusu, šli jsme na Rychtu, kde jsme byli ubytovaní. Nejprve proběhla prohlídka Rychty a seznámení se se zvířaty.  Povídali jsme si o ekologii. Odpoledne jsme pekli chleba a tloukli máslo.  Po večeři jsme hráli hry. A potom jsme šli spát.

Lukáš Voráč

ÚTERÝ

Vstali jsme a měli jsme naši úplně první rozcvičku. Poté jsme se šli nasnídat. Hned po snídani jsme vyrazili na autobus do Jedovnic. Odtud jsme pěšky pokračovali do Rudického propadání. Tam jsme se rozdělili do dvou skupin. První šla do nepřístupné jeskyně a druhá byla na procházce. My jsme byli v první skupině, takže co dělala druhá skupina, nevíme. Každopádně jeskyně byla moc hezká, a i když na některých místech těžší na projití, byl to moc hezký zážitek. Když jsme vylezli z jeskyně, vydali jsme se za druhou skupinou. Když jsme se sešli, vyrazili jsme společně do Rudického lomu. Tomáš Pernica zde zapadl do písčitého bahna, ze kterého se ho naštěstí podařilo vyprostit. Ale ty boty!! Potom jsme se vrátili na Rychtu, kde jsme poobědvali. Po poledním klidu jsme hráli hru „O rychtovní klíč“, která spočívala v tom, že jsme chodili po Rychtě a sbírali o ní informace. Tato hra nám zabrala celé odpoledne, a tak jsme se po ní už jen navečeřeli a po čase, který jsme měli pro sebe, jsme šli spát.

Karolína Seďová, Jakub Kratochvíl, Veronika Francová

Středa

Ve středu jsme vstali a šli jsme na rozcvičku. Po rozcvičce jsme šli na snídani, „divnou snídani“- tzv. vlaječkovou, při které nás obsluhovali (Adam se dobře najedl).

Následoval dopolední program ve skupinách věnovaný energii a vodě.  Odpoledne jsme hráli hru Fishbanks, hra trvala asi tři hodiny. Nejlepší tým byl samozřejmě OZZY s.r.o.

Michael Pernica, Martin „OZZY“ Kubík

ČTVRTEK

Čtvrtek byl nejlepší den. Po snídani jsme se rozdělili do skupin po 3 až 4. Polovina ze skupiny měla besedu o zateplování domů, druhá polovina měla o designu. Před obědem jsme procházeli celé Krásensko a hledali domy, které byly vyznačené na mapě. Po obědě jsme začali pracovat na našich projektech. Měli jsme navrhnout dům šetrný k životnímu prostředí, nakreslit 3D model, průřez zdiva, půdorysy, vyřešit vytápění a ohřev vody a zařadit různé ekologické vychytávky. Večer jsme hráli hru s židličkami.

Monika Musilová, Kristýna Odehnalová, Adam Prudil

PÁTEK

Jako každé ráno, tak i v pátek, jsme vstali v 7 hodin. V sále na nás čekaly Maruška a Zuzka, které měly připravenou rozcvičku ve stylu jógy. Poté jsme šli všichni na snídani. Byly koblihy a kakao. Měli jsme hodinu čas na úklid pokojů a sbalení svých věcí. Někomu to dalo doopravdy zabrat - najít všechny svoje věci. Někteří poprvé drželi v ruce vysavač. Páteční program navazoval na čtvrteční, kdy jsme dělali ekodomy. Návrhy byly hotové, zbývalo nám je představit. Navzájem jsme se ohodnotili. A už nás čekalo jen zhodnocení celého pobytu, poslední oběd a loučení. Rozloučili jsme s instruktory a vyrazili jsme na autobus směr Blansko. Odjížděli jsme sice unavení, ale spokojení.

Viola Špačková a Libor Šťáva