Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Šesťáci se učili lovit mamuta.

Ve středu 19. 10. se žáci 6. tříd vypravili do Brna, kde navštívili muzeum Anthropos v Pisárkách. Co o muzeu napsali?

"Hned, jak jsme vešli do Anthroposu, tak se mi tam zalíbilo. Byl tam medvěd jeskynní, kostra mamuta, šavlozubého tygra, lebka nosorožce srstnatého, umělý mamut s mládětem, umělý vlk a umělí lidé. Zajímavé bylo dívat se na mamuta shora, jak na něj lidé naházeli peníze. ....."

Jan Kolář 6. A

"..Moc se mi tam líbilo obydlí. Bylo postaveno z kůže, z kostí a slámy. Jako láhev na pití zde byl zavěšený kravský močový měchýř ...."

Julie Simčová 6. A