Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Karikatura v 5. A

Dne 27.6.2017 jsme měli den překvapení. Paní učitelka nám přinesla fotky, letáky a alba z doby, kdy žila v USA. Měli jsme hodiny povídáni o Americe. Viděli jsme, kde paní učitelka byla a místa, která procestovala.

Po druhé vyučovací hodině zazvonil telefon. Volal karikaturista Lubomír Vaněk, který dělá rychlostní karikaturu a drží v ní několik světových rekordů. Přišel k nám do třídy a udělal nám všem podobizny. Vypadalo to skvěle, možná i výborně. Pak jsme si role vyměnili. Všichni říkali,  že to mají hnusné, ba naopak. Byla to i soutěž o knížky, které on ilustroval. Bylo jenom jedno místo. Pan Vaněk měl težké rozhodnutí, ale nakonec vyhrál Vít Zemánek. Dětem přišlo nespravedlivé, že bylo jenom jedno místo a tak se vybralo ještě druhé a třetí. 2.místo získal David Lusala a 3. Adam Adler. Pak nám ukazoval jeho stránky, kde byli různé jeho výtvory -  například Zdeněk Svěrák, Angela Merklová, Miloš Zeman, Vlasta Burian, ... . Povídali jsme si s ním a on nám také odpovídal na různé naše dotazy.Celý den byl náročný, ale zajímavý, zakončili jsme ho obědem.

Šimon Kuběna