Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Přemýšlení u čtvrťáků.

V hodinách Čjs jsme tak moc přemýšleli, až z toho vznikly celé myšlenkové mapy.

• Vytvořit myšlenkovou mapu není jenom tak – je to těžší, než si myslíte.
  • Myšlenková mapa je věc, která je dobrá na rozvíjení myšlenek. Okolí lidských obydlí se například rozdělí na rostliny, živočichy a člověka…
  • Myšlenková mapa znamená, že si doprostřed papíru napíšeme věc, o které budeme psát a pak z ní čarami rozvíjíme informace týkající se věci, o které píšeme. Když to tvoříme, tak si to lépe zapamatujeme.
  • Je to papír, na kterém je hodně informací a je to různě v kroužcích a hodně se z toho dozvíme.
  • Když jsme četli zajímavosti v učebnici a vypisovali je do myšlenkové mapy, tak nás někdy zaujaly věci, které jsme předtím nevěděli.
  • Pracovalo se nám dobře, ale až jsme to měli hotové, tak se v tom nedalo vyznat.

Ve skupinkách jsme zpracovali téma RYBNÍK, ŘEKA A POTOK, PARK A MĚSTSKÁ ZELEŇ A OKOLÍ LIDSKÝCH OBYDLÍ.