Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

1. A má čtenářské dílny.

Už v prosinci jsme vyměnili Živou abecedu za slabikář, a od té doby jsme se naučili spoustu dalších písmen. Slabikář se stal naším každodenním kamarádem a pomocníkem. Nastal čas se seznámit s opravdovou knížkou.  Do naší knihovny jsme si přišli poprvé opravdu číst. Vybrali jsme si knížku a pak jsme se do ní opravdu zakousli. A zkusili číst. Potom jsme si o knížkách povídali. Proč jsme si ji vybrali, co jsme přečetli a kdo je asi hlavní postava. Vyzkoušeli jsme opravit názvy knížek, které popletl šotek. A byla jsem překvapená, děti je vyluštili a znali.  Co udělá jedno písmenko…

• Žabička
  • Alenka v číši divů
  • Vylo nás pět
  • Honzíkova vesta
  • Kůl nad zlato
  • Štaflík a Bagetka

A pak nám Anetka, Martin, Ríša a Míša krásně četli ze svých knížek. Dobře četly i další děti, ale zatím nenašly odvahu přelouskat nový text nahlas před ostatními. Byla to nádherná hodina češtiny. Dětem se moc líbila a nadšeně si odnášely hrdě každý svou knížku do třídy. Ráda vidím, že si po rychle dokončené práci tu svou vytáhnou a čtou si v ní. Nemusí „pod lavicí“.

A když se do ní ponoří, tak si čtou i o přestávce.

Jsem na ně pyšná. I pro mě jsou tyto dílny krásné a zajímavé v tom, že svoje prvňáčky poznávám zase jinak. Jsou báječní, vnímaví, a do budoucna uvidíme, jací z nich budou čtenáři. Někteří už k dnešnímu dni přečetli ve škole dokonce i tři.  Pevně věřím, že se knížky stanou jejich kamarády a budou je mít rádi stejně jako já.

Čas letí strašně rychle. Za chvilku už budeme znát všechna písmenka. V červnu předvedeme v blanenské knihovně, jak krásně čteme a budou nás tam pasovat na čtenáře.