Školní události - Mravencovo desatero

Soběšice

Na 9. 3. jsem dětem ŠD pro zpestření programu naplánovala exkurzi s výukovým programem do Soběšic - Mravencovo desatero. Přihlásilo se 36 zájemců a ve 12 hod. jsme odjeli. V Soběšicích již na nás čekali a mile nás přivítali.

Děti rozdělili do dvou skupin - mravenišť, označili je barevně puntíkovanými šátečky a rázem se z dětí stali mravenci.

Mravenci pilně plnili úkoly a poslouchali zajímavé povídání. Nejprve skládali puzzle několik obrazců - vývoj mravence, pak si vyrobili mraveniště a na závěr první části jsme měli možnost prolézt maketu mraveniště chodbičkami. Tato část se dětem velmi líbila. Po malé svačince jsme se přesunuli do další zajímavé místnosti, kterou jsme si prohlédli a vyrobili jsme si mravenčí tykadla, připevnili si je a zdravili se jako mravenci. Pak jsme po vůni hledali svou královnu a program jsme zakončili pobytem na louce a v lese, kde jsme soutěžili. Celý výlet se nám moc líbil.

FOTOgalerie