Školní události - Pečení perníčků

a perníková chaloupka

Letos paní vychovatelka Kůrová navrhla a domluvila s paní Boudovou a paní Stloukalovou pečení perníčků v nové cvičné kuchyni. Pí. Boudová koupila všechny potřebné ingredience, zadělala několik těst (2 oříškové) a pečení mohlo začít.

V úterý pekly perníčky děti z oddělení paní vychovatelky Kůrové a ve čtvrtek děti z oddělení paní vychovatelky Petlachové. Některé děti si dokonce přinesly vánočky, vykrajovátka a některá vykrajovátka nám zapůjčily paní uklizečky.Dětem vydatně pomáhaly a hlavně hlídaly 4 nové trouby, aby se nám perníčky nepřipálily.

Paní vychovatelka Kůrová upekla a nazdobila pro potěchu oka krásnou perníkovou chaloupku, která je vystavena ve školní družině. No a my jsme si s dětmi vyrobili zimní zátiší.Perníčky jsme si druhý den nazdobili, část jsme jich snědli a další část si necháváme na čertovskou diskotéku. Malá část perníčků nám posloužila k výzdobě vánoční nástěnky u sborovny. Vypadaly a chutnaly báječně.

FOTOgalerie