Školní události - Pálení čarodějnic v ŠD

V pátek 30. 4. proběhla v ŠD společná akce obou oddělení pálení čarodějnic. Některé děti se převlékly za čarodějnice a čaroděje, jiné dělaly diváky a těšily se na program a opékání špekáčků. Pan Pernica nám předvedl, jak zapálit oheň bez pomocí papíru a pak se slétly za zvuku hudby a vedení zkušených čarodějnic z 8. třídy, ostatní čarodějky. Několikrát oblétly ohniště a usedly do kouzelnické školy, kterou vedla p. vychovatelka Kůrová. Zde měly potvrdit svými znalostmi, že si zaslouží titul čarodějnice. Po složení zkoušek sedání na lopatu, letu na koštěti a vaření kouzelného elixíru obdržely list čarodějek. Mezitím p. vychovatelka Petlachová s panem Pernicou vypustili balónek přání a všechny děti včetně p. ředitelky a p. zástupkyně Sládkové si tajně něco přály. Pak děti zazpívaly písničku Slunce za hory a pustily se do opékání špekáčků. Na závěr snědly Knihu kouzel, což byl dort.

FOTOgalerie