Školní družina - na Lipce

Činnost ŠD jsme si 22.4. zpestřili výletem do ekologického centra Lipka v Brně. Děti si vzaly batůžky,svačinu,pití a ve 12.hod.jsme vyrazili mikrobusem od p. Málka, který řídil hodný řidič p. Kovář. Všichni jsme se na výlet moc těšili a naše očekávání bylo splněno.V ekocentru už nás očekávali dva mladí lektoři.Po přivítání a krátkém odpočinku,zpestřeném bylinkovým čajem jsme si mohli prohlédnout malý zookoutek, kde byli pakobylky, pískomilové, pralesní mnohonožky, králíček a osmáci degu.

Pak jsme zhlédli zajímavou jarní loutkovou pohádku o probouzejících se kytičkách,zazpívali si jarní písničku a rozdělili se na družstvo Sněženek a Narcisek. Sněženky si se slečnou vyráběly herbář jarních květin, poznávaly květiny v zahrádce a zahrály si hru Na strom.

Narcisky si povídaly o úlu, včelách, zahrály si na včelky - sbíraly medové koláčky, pozorovaly včely na rozkvetlé jabloni a nakonec si krásnou včelku vyrobily.

Potom se obě družstva prohodila, aby o nic nepřišla. Mezi výměnou jsme měli krátkou svačinu na zahradě, kde jsme mohli využít houpačky a šplhadla.

Pan Kovář na nás trpělivě čekal. Po 15.hod. jsme se rozloučili a vraceli se zpět do školy. Byl to opravdu úžasný den, skvěle připravený.

L. Petlachová . ŠD při ZŠ a MŠ Salmova Blansko

FOTOgalerie