ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17

ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT

Domů

Školní události - Maraton eTwinning

maraton

Ve čtvrtek 23. 10. 2008 bylo ve škole od rána velmi rušno. Připravovali jsme se na maraton eTwinning. Akci jsme již na našich stránkách představovali, takže jen ve stručnosti: jde o akci, které se účastní v jeden den společně celá řádka škol v naší republice. Společně jsme psali příběh o Modrém a Žlutém. (Další podrobnosti na http://www.etwinning.cz/ )
Jak se celý příběh vyvinul, shlédněte na http://etwinning-maraton.blogspot.com/

Do projektu se zapojili jednak žáci naší 9. B spolu s kamarády ze slovenského Zohoru, ale i žáci ze 4. A, 5. A a 5. B. Čtvrťáci a páťáci zpracovávali logo eTwinningu, tedy panáčky Modrého a Žlutého. Zpracovávali i vlastní příběhy putování panáčků po celé ČR.
Ve výtvarné výchově, pod vedením paní učitelky Blanky Kůrové, vznikl další příběh Modrého a Žlutého. Tentokrát přijali panáčci podobu kukuřice, která na své cestě po ČR ztrácí semínka. Ta se však mají čile k světu a rostou z nich nové rostlinky. Podobenství s myšlenkou eTwinningu není náhodná :-)

Strávili jsme ve škole dva celé dny. Prožili jsme spolu příjemné chvíle. Poznali jsme se navzájem v rolích, jak se běžně neznáme. Našli jsme společnou řeč s kamarády ze Slovenska. Všechno to bylo docela náročné, ale povedlo se to. V paměti mnohých z nás jistě zůstanou hezké vzpomínky. naši další činnost můžete také sledovat na webu http://www.together.7x.cz/ , který jsme založili a na němž se budeme snažit ukázat, co umíme.

Velký dík patří realizačnímu týmu (Hana Doleželová, Tomáš Barták, Maruška Šauerová, Jitka Varhánková, Darja Tesařová, Věra Suchá, Lída Nováková a Zdeněk Doležel), který zabezpečil celou akci.

 

eTwinning očima účastníků

Tento projekt se nám hodně líbil, protože jsme se seznámili s novými kamarády. Stalo nás to hodně práce, ale stálo to za to. Výsledek byl dobrý a moc nás potěšil. Nejzajímavější byly kuželky a nocování ve škole. Byla to veliká zábava. Ráno jsme se však probudili a byli jsme celí rozlámaní. Ráno nás čekala hygiena a vydatná snídaně. Zanedlouho jsme se odebrali na počítače a začali jsme tohle to psát. Pak se odebereme zpátky do učebny přírodopisu a budeme nadále pokračovat.

 

Včerejší den byl vydařený. Přijeli za námi naši slovenští kamarádi. Společně jsme zpracovávali projekt e-Twinningu. Při práci jsme se všichni skamarádili a zažili spoustu legrace. Na večer jsme se vydali na kuželky, byl to trapas, skoro nikomu to nešlo. Večerka byla v jedenáct hodin, ale všichni usnuli až kolem třetí. Ráno bylo šílené. Kruhy pod očima, ospalé výrazy, zívání se rozléhalo celou třídou. Všichni měli krizi.

 

Tento projekt se nám všem moc líbil, protože to byla zábava. Bylo to určitě lepší než chodit do školy. Poznali jsme mnoho nových kamarádů. Stálo nás to hodně práce, ale stálo to za to.

Výsledek byl dobrý a moc nás potěšilo. Nejzajímavější byly kuželky a nocování ve škole.

Bohužel jsme se moc nevyspali, protože někteří jedinci chrápali a mluvili ze spaní.

Ráno jsme si dali dobrou snídani a zahájily další den. Dnes musíme vše uklidit a vrátit do pořádku. Těšíme se na další podobný projekt.

 

Projekt etwinning se nám líbí. Seznámili jsme se spoustou nových lidí. Byla to zábava. Vůbec jsme se nenudili. Ve skupinkách jsme psali příběh o Žlutém a Modrém panáčkovi. Poté jsme šli na kuželky. Moc nám to nešlo, ale byla sranda. Nejlepší příběh jsme zpracovali  a dali jsme ho na stránky etwinnignu. Ve škole jsme i přespali. Ráno jsme pokračovali na projektu a uklízeli.

 

Projekt etwinning se nám líbí. Seznámili jsme se spoustou nových lidí. Byla to zábava. Vůbec jsme se nenudili. Ve skupinkách jsme psali příběh o Žlutém a Modrém panáčkovi. Bylo to zajímavé. Poté jsme šli na kuželky. Bylo to dost zajímavé.  Nejlepší příběh jsme zpracovali  a dali jsme ho na stránky etwinnignu. Ve škole jsme i přespali. Ráno jsme pokračovali na projektu a uklízeli.

 

Tento projekt se nám velmi líbil. Poznali jsme nové přátele. Užili jsme si spoustu zábavy.

Sice nás to stálo hodně práce, ale stálo to za to. Výsledek byl nad naše očekávání. Dobrý nápad byl jít si zahrát kuželky. I  nocování ve škole bylo skvělé. V noci jsme nemohli dlouho usnout. Jídlo bylo taky dobré. Doufáme, že se budeme potkávat i nadále.

 

Podle nás se tento projekt velice vydařil. Byla tu zábava a užili jsme si to. Poznali jsme mnoho nových lidí. Kuželky nám zpestřili program. Přespání ve škole byl dobrý nápad, ale byla tu velmi tvrdá podlaha. Velmi dlouho jsme nemohli usnout a něčí budík nás probudil v 6 hodin.

Celkově to byla velmi vydařená akce.

 

Během tohoto projektu jsme se seznámili s novými lidmi. Měli jsme hodně práce a zábava také nechyběla. Spolupráce mezi námi byla dobrá. Vyrobili jsme mnoho projektů, které jsou podařené a pěkné. Po obtížné práci jsme si odpočinuli na bowlingu. Byla tam zábava a sranda. Při návratu jsme opět pokračovali v příběhu Žlutého a Modrého panáčka. Projekt se nám podařil ukončit s dobrou náladou a s mnoha úspěchy. Konec maratónu skončil tím, že jsme se rozloučili a doufali, že se někdy zase potkáme.

 

První den jsme se všichni setkali a seznámili. Potom jsme začali pracovat na našem projektu eTwinning. Později jsme se vydali s našimi kamarády na kuželky, kde jsme si užili velkou zábavu. Po velkém turnaji jsme se vrátili zpět, a následovala večeře. Poté jsme pokračovali v naší práci na počítačích. Tento program byl do 22hod. Ve 23hod. ve škole nastala tma. Noc byla velmi dlouhá. Ranní vstávání pro nás bylo těžké.

 

Na projekte etwinning  to byla fakt sranda a navázali  nové přátelství . Jsou to super lidé,  projekt s nimi byl velmi zajímavý a dobry. Na projektu se mi líbilo, že jsme dělali kolektivní práci, že jsme si užili  bowling a naopak nejméně se nám líbilo  -bylo to všecko super. Bowling byl velice skvělí, i když jsme nevyhráli, bylo to velice zajímavé a bavilo nás to. Ještě se nám líbilo, že v noci jsme spali v spacákách a v noci byla sranda. Bili velmi nepohodlné. Šli jsme spát o 1:00 a vstali jsme o 6:00, bilo to super.  Když jsme se obudili měli jsme  snídani. Pak šli na počítače a dívali jsme se na naše projekty.

FOTOgalerie1 čtvrteční dílna
FOTOgalerie2 čtvrteční dílna
FOTOgalerie3 páteční dílna

 

Dolní Lhota
Školní události
e-mail
Telefon
Dokumenty školy
Školská rada
 
Jídelníček
Školní jídelna
Školní družina
 
Pro žáky
Pro učitele
Pro rodiče
 
O nás
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Zaměstnanci školy
Z historie školy
Úspěchy školy
Absolventi školy
WEB archiv