ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17

ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT

Domů

Školní události - Návštěva Slovenska

Ve dnech 1. a 2. 12. většina třídy 6.A navštívila slovenský Zohor v rámci projektu eTwinning. Tentokrát bylo téma: „Let’s dance together.“ Z názvu je patrné, že hlavní náplní byl tanec a písničky.

Vyrazili jsme v pondělí ráno vlakem do Brna a potom dále přes Břeclav, Kůty, Malacky až do Zohoru. Na nádraží na nás čekali slovenští kamarádi i s paní učitelkou a po uvítání jsme se odebrali do školy. Po přijetí u paní ředitelky jsme šli na oběd a po krátké pauze, jsme se dali do práce. Nejprve nás kamarádi naučili písničku ve slovenštině, což pro nás nebylo snadné. Pro mnohé je slovenský jazyk téměř jazykem cizím!

Potom jsme se dali do tancování, a šlo nám to výborně. Snad někdy bude příležitost ukázat výsledek ostatním. Večer si pro nás místní školní soubor připravil program, takže jsme se dobře pobavili. Večeřeli jsme v místní restauraci naši oblíbenou pizzu a pak už následovala příprava na nocování.

Druhý den jsme ještě zopakovali tanec a písničku, která je teď naší eTwinningovou hymnou. Po obědě jsme vyrobili plakáty našich měst, které jsme si navzájem vyměnili. Pak už jen rozloučení u vlaku a hurá domů.

Po Novém Roce na oplátku přijedou kamarádi zase k nám na den zdraví a úklid Moravského Krasu.

Více informací, fotografií a v blízké době i video najdete na stránkách našeho projektu: www.together-sk-cz.co.nr  

FOTOgalerie

Dolní Lhota
Školní události
e-mail
Telefon
Dokumenty školy
Školská rada
 
Jídelníček
Školní jídelna
Školní družina
 
Pro žáky
Pro učitele
Pro rodiče
 
O nás
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Zaměstnanci školy
Z historie školy
Úspěchy školy
Absolventi školy
WEB archiv