školní události - Projekt Ovoce a zelenina 5x denně

V týdnu od 5. do 9.11.2007 proběhla na všech pracovištích naší školy – ZŠ Salmova, ZŠ Dolní Lhota a MŠ Dolní Lhota – zajímavá akce na podporu zdravého životního stylu dětí. Celý projekt se jmenuje Ovoce a zelenina 5x denně a jeho cílem je informovat a získat děti a jejich rodiče pro pravidelnou a dostatečnou konzumaci ovoce a zeleniny, která je pro dětský vývoj nezbytná a je realizován pod záštitou Zdravotního ústavu. V rámci tohoto projektu proběhl týden Ovoce a zeleniny z naší zahrádky s těmito akcemi: 1. Veselé ovoce a zelenina soutěž v kreslení – 1. – 5. ročník 2. Veselé ovoce a zelenina – básnička – 6. – 7-. ročník 3. Ovoce a zelenina naší zahrádky – reklamní slogan – 8. – 9. ročník

Kromě těchto akcí přidali naší vyučující další aktivity jako přípravu ovocných salátů, projektové vyučování Den pro jablko, Jablko a kniha. Dále psali žáci básničky vypravování, vytvářeli reklamní plakáty a slogany a minikuchařky, hráli hry s tématikou ovoce a zelenina a skládali puzzle. Dokonce i děti v mateřské škole na pracovišti v Dolní Lhotě připravily zdravé ovocné a zeleninové jednohubky, na kterých si pak velice pochutnaly. Tato akce ukázala dětem, že ovoce zelenina je pro ně velmi důležitá a že možno je konzumovat v rozmanitých podobách. Na tyto skutečnosti nebudeme upozorňovat jen tento týden, ale budeme pokračovat soustavně po celý školní rok i v rámci projektu Zdravá škola a školního vzdělávacího programu Zdravá škola – škola pro život.

Eva Kadrmasová