fotogalerie  - projektový den

Projektový den

Vyučování ve třídách má mnoho tváří. Zkoušíme různé formy a metody práce, abychom potom mohli vybírat ty, které se líbí dětem i učitelům. Jednou z těch metod, které nesou dobré výsledky ve všech oblastech, je zpracovávání projektů. Začínali jsme s osamocenými projekty. Jejich obliba pomalu narůstala, až se objevila potřeba vyhradit projektům zvláštní den. Dali jsme mu jméno Projektový. Stal se pro nás již tradicí a samozřejmostí. V ten neplatí rozvrh a vše se organizuje podle jednotlivých akcí. Někde mohou být tyto akce miniprojekty na pár hodin, jinde jsou začátkem většího projektu nebo naopak mohou být vyvrcholením dlouhodobého projektu.

I letos proběhl tradiční projektový den - v tomto školním roce již druhý. Témata byla různá: člověk a zdraví, jak pejsek a kočička myli podlahu, pohádkové dopoledne s pejskem a kočičkou, rostliny kolem nás, pohádkové dopoledne s kocourem Mikešem, děti z Bullerbynu, osová souměrnost kolem nás, co není v tabulkách, naše obec, cestovní kancelář, slohová pyramida, matematické domino, merchenwelt, návrhy dekorací, mapujeme vesmírnou krajinu, itinerář dovolené v zahraničí, ropa, matematicko-zeměpisné tabulky, konstrukce slovní úlohy, testu nebo kvizu, ... a ještě další. Z toho všeho je patrné, že systém projektů ve vyučování u nás má stálé místo. Přejme si, abychom dokázali vymyslet a vybrat projekty, které budou zábavné, užitečné a příjemné pro všechny, kteří se s nimi potkávají.

FOTO 1. stupeň
2. stupeň